28 Mayis 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

11. Giresun günleri heyecanı büyüyor

Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu ve Başkan Yardımcısı Zafer Tahmaz yapacakları çalışmaları Beyoğlu Sütlüce’de bulunan Cafe Mecra’da anlattılar. Tanıtıma Giresun Medya Platformu üyeleri ile ve Mavi Karadeniz TV muhabir ve kameramanları katıldı.

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu tarafından düzenlenen Giresun Tanıtım Günleri etkinliğinin 11.si 30,31 Mart —1,2 Nisan 2017 tarihlerinde Yenikapı Etkinlik Alanında gerçekleştirilecek. Etkinliğe siyasi katılımın yoğun olması bekleniyor. 
Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen 11. Giresun Günleri hazırlıkları son aşamaya geldi. Şimdiye kadar yapılmış olan en ihtişamlı Giresun Günleri etkinliği olacağı düşünülen programla ilgili basın mensuplarını bilgilendiren Federasyon Genel Başkanı Mehmet Kuğu, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Referandumu öncesi çok kritik bir tarihte gerçekleşecek olan Giresun Günleri’nin önceki yıllara göre büyük önem kazandığını ifade etti. Siyasi anlamda bereketli bir etkinliğe ev sahipliği yapacaklarını belirten Kuğu, bu yıl birçok yeniliğe imza atacaklarını söyledi. 

Büyük Giresun Yürüyüşü 26 Mart’ta Taksim’de… 

Giresun Günleri’nin işaret fişeği olarak gösterilen ve binlerce Giresunlunun katıldığı Büyük Giresun Yürüyüşü 26 Mart Pazar günü İstiklal Caddesi’nde Tünel Meydanı’nda başlayacak ve Galatasaray Meydanı’nda sona erecek. Bu yıl da binlerce kişinin katılımı beklenen yürüyüşte fındık ve karalâhana çorbası ikramları da yapılacak. 

11. Giresun Günleri’nin teması Edebiyat 

30, 31 Mart — 1, 2 Nisan 2017 tarihlerinde Yenikapı Miting Alanında gerçekleşecek olan Giresun Günleri’nin teması edebiyat olarak belirlendi. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl ilk kez kurulan panel çadır’ büyütülerek içerisinde bir de sahaf ve kitap fuarı yer alacak. Giresunlu edebiyatçılara ev sahipliği yapacak olan çadırda kurulacak sahnede söyleşiler, paneller, çalıştaylar ve imza etkinlikleri yapılacak. Yine belgesel gösterimlerinin de yer aldığı etkinlikte Giresun Edebiyatı öne çıkarılacak. Etkinlik için Giresun’dan çok sayıda şair, yazar, akademisyen ve edebiyat uzmanı da İstanbul’a gelecek. 

İstanbul ilçe Belediyeleri de Giresun Günleri’nde… 

Protokol çadırı, ticari stant alanları, yeme içme alanları ve sosyal alanların ayrı ayrı konumlandırıldığı programa İstanbul’un ilçe belediyelerinden de yoğun ilgi var. Bağcılar, Zeytinburnu, Eyüp, Esenler ve Beykoz gibi birçok ilçe belediyesi 11. Giresun Tanıtım Günleri’nde stant açma kararı aldı. 

Öte yandan 11. Giresun Günleri’nde yoğun sahne programları da Giresunluları bekliyor. Etkinliğin ilk günü olan 30 Mart’ın Regaip Kandiline denk gelmesi nedeniyle bir tasavvuf gecesi ve şehitleri anma programı gerçekleştirilecek. Resmi açılışın 31 Mart Cuma günü yapılacağı etkinlikte, katılımcılar cumartesi ve pazar günü de müziğe ve folklora doyacak. Etkinlik alanında yöresel ve ticari stantların yanı sıra protokol stantları, yeme içme mekânları, sahaf ve kitap stantları, otağ çadırı, mescitler, çocuk oyun alanları ve otopark gibi birçok imkân bulunacak.

 

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü