21 Haziran 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

FETÖ’den tutuklu avukattan Cumhurbaşkanı adıyla yargıya baskı

FETÖ’den tutuklu işadamından ‘tahliye’ vaadiyle rüşvet alan avukat Altındere’nin savcılığa Cumhurbaşkanı’nın adını kullanarak dilekçe verdiği ortaya çıktı.

 

FETÖ kapsamında tutuklanan işadamından 1 milyon TL rüşvet istediği için 7 yıla kadar hapsi talep edilen avukat Murat Altındere’den ikinci skandal! Ünlü işadamları Necat Gülseven ve Mahmut Arslan alacak-verecek meselesi yüzünden mahkemelik oldu. İki tarafında birbirinden şikayetçi olduğu süreçte, Mahmut Arslan avukatı Murat Altındere imzasıyla savcılığa ‘yok artık’ dedirtecek bir dilekçe sundu.

CUMHURBAŞKANINA YAKINIM 

Arslan Ailesi’nin avukat üzerinden Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçlar Bürosu’na verdiği dilekçesinde şunlar yer aldı: “Müvekkilimiz Mahmut ve Hasan Arslan, özellikle bakliyat sektöründe olmak üzere ülkemizi dünya çapında temsil eden saygın işadamlarından olup birçok kamusal, yarı kamusal ve sivil toplum örgütlerinin önde gelen isimlerindendir.

HER SATIRI AYRI REZALET

İki müvekkil de AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımız’a yakınlığıyla bilinmekte, müvekkillerden Mahmut Arslan, yerel seçimlerde AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı dahi seçilmiştir. Müvekkillerimiz, tıpkı bölücü terör örgütü PKK’nın hedefinde olduğu gibi FETÖ/PDY hain terör örgütünün de hedef şahısları arasındadır.”

İŞADAMIYLA 1 MiLYON TL’YE ANLAŞMIŞ

Arslan Ailesi’nin aynı zamanda damadı olan avukat Murat Altındere hakkında FETÖ sanığından rüşvet istemekten iddianame hazırlandı. AKŞAM’ın sürmanşetten duyurduğu rezalette Altındere’nin, FETÖ’den tutuklu işadamı M.H. ile “Seni tahliye ettireceğiz” diyerek 1 milyon TL’ye anlaştığı ve bu paranın 750 bin lirasını aldığı iddia ediliyordu. Savcılık, Altındere için 7 yıla kadar hapis cezası istemişti.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü